Histori suksesi

Dëshmi dhe komente nga ndjekësit e Kevinit që zbatojnë atë që ai mëson.

Kam dëgjuar për herë të parë për Kevin Trudeau rreth një vit më parë kur e dashura ime mori një kopje të 14 CD-ve të “Dëshira jote është komanda jote”. Teksa e dëgjoja, u ndjeva i ndriçuar. Informacioni i dhënë me shumë qartësi dhe pedagogji më dha një dritë të re mbi botën që kisha pritur kaq gjatë. Atëherë kuptova se “mësuesi shfaqet kur nxënësi është gati”. Isha shumë i emocionuar. Kam hulumtuar KT në internet. Pashë GIN-in, por edhe shumë faqe interneti me mendime të ndryshme për KT. Mësova se ishte në burg. Nuk e kuptova pse. Çfarë kishte ndodhur? Pse një person kaq i arsimuar dhe i ndritur mund të jetë në burg? nuk e kuptova. I lexova arsyet ne internet por nuk kishte kuptim. Mendova se ndoshta KT foli shumë dhe donte ta mbyllte gojën. Menjëherë pata një diskutim me personin që na dërgoi CD-të dhe u regjistrova për GIN. Pikërisht atëherë për mua filloi vërtet aventura: Takova kaq shumë njerëz që ishin udhëzuar nga KT dhe kjo më ndryshoi jetën. Pastaj erdhi COVID, nuk e kuptoja se çfarë po ndodhte në botë. Mbretërimi i frikës kishte ardhur. Për fat të mirë, KT lëshoi përditësime të rregullta dhe u ndjeva më mirë. Kuptova se kishte aq shumë sa nuk e di se nuk e di. Dhe që për fat ai ishte aty për të na dhënë informacionin e duhur. Informacion pozitiv që i vendos gjërat në vendin e duhur. Tani vazhdoj udhëtimin tim me GIN për t’u bërë një version më i mirë i vetes. Faleminderit KT që më dhatë besimin në jetë.

– FG

Nga të gjithë autorët, influencuesit dhe mendjet e mëdha me të cilat jam ekspozuar gjatë viteve, askush nuk ka pasur apo vazhdon të ketë një ndikim tek unë si Kevin Trudeau.

Ekspozimi im i parë me Kevin erdhi në 2004 ose 2005. I bllokuar në shtëpinë e vjehrrave të mia të atëhershme, një të dielë pasdite duke parë Rrjetin e blerjeve në shtëpi, ky djalë po fliste për “Karat natyrale për të cilat nuk donin t’i dinit”. Ai foli për mënyrën se si elita e pushtetit donte që ne të sëmurnim dhe ne nuk e kishim idenë se sa mirë duhej të ndiheshim në të vërtetë. Unë isha i trazuar dhe po ashtu edhe vjehrra ime. Ajo e nxori telefonin brenda një kohe të shkurtër duke porositur një grup librash dhe më pyeti nëse doja edhe unë një set. Unë thashë me siguri! Ata libra ndryshuan përgjithmonë vetëdijen time për shëndetin personal dhe përgjegjësinë personale. Ata gjithashtu më bënë të vetëdijshëm se ata që janë në pushtet nuk kanë domosdoshmërisht interesin tim më të mirë në zemër.

Rreth një vit më vonë, pasi lexova librin e Kevin Debt Cures, dola në CD që erdhi me librin dhe për herë të parë dëgjova fjalët “Hej, ky është KT në studio..” Ai foli për pavarësinë financiare dhe marrjen e përgjegjësisë personale. Ai përmendi gjithashtu klasën elitare dhe se si duhet ta mbajnë njeriun mesatar në skllavëri ekonomike. Ishte viti 2006 dhe më shpërtheu. Sot në 2020 kjo është e njohur. Ai foli për përfshirjen e tij me këtë klasë elitare njerëzish, se si ky ishte sekreti i suksesit të tij të jashtëzakonshëm dhe pse në fund iu desh të largohej nga ajo jetë. Pastaj u bë shumë interesante, ai përmendi se ishte inkurajuar nga shumë njerëz që të zbulonte sekretet e suksesit, për ta nxjerrë në pah këtë material në një farë mënyre. Mendova se do të hidhesha drejt kësaj!

Rreth 4 vjet më vonë, pas një divorci dhe disa ndryshimeve të tjera të jetës, më ra në prehër. Nuk kisha menduar për Kevin për një kohë, por papritur erdhi ky email për kompletin e CD-ve Your Wish Is Your Command dhe mendova “Ai më në fund e bëri atë!”

Ai komplet CD fjalë për fjalë më ndryshoi jetën. Dëgjova pa pushim. Në fund, pati një ftesë për t’u bashkuar me Rrjetin Global të Informacionit, të cilën e bëra.

Ky ishte vendimi më i mirë që kam marrë ndonjëherë. E shihni gjenialiteti i asaj që Kevini bëri nuk ishte vetëm vetë trajnimi, por ishte mjedisi që ai krijoi. Rrjeti Global i Informacionit ka një sistem trajnimi të mendjes përmes leximit të librave, dëgjimit të audios dhe pjesëmarrjes në seminare. Më pas plotësohet me ngjarje të drejtpërdrejta dhe organizatorë ku ne i japim dhe marrim njohje njëri-tjetrit – gjë që është shumë e nevojshme në këtë botë dhe krijimi i marrëdhënieve me njerëz me të njëjtin mendim.

Kursi i Mjeshtërisë së Suksesit vazhdoi aty ku u ndal dëshira juaj është urdhri juaj, duke më dhënë më shumë vetëdije, njohje, njohuri dhe paqe. Paratë erdhën në jetën time. Në jetën time erdhën miq të rinj. Ndërrova karrierën dhe rashë në dashuri.

Rrethi im shoqëror ndryshoi dhe e gjeta veten në marrëdhënie që përmirësojnë jetën, duke ndërtuar të tjerët dhe duke u ndërtuar prej tyre. Jeta ime sociale u përmirësua. Unë udhëtoj nëpër botë me miq të mirë, duke krijuar kujtime të mjaftueshme për jetë të shumta.

e gjeta veten. Unë e di kush jam. Dhe unë e di qëllimin tim në jetë.

Pastrova blloqet energjike dhe lashë emocionet e dhimbshme që më kishin pllakosur gjithë jetën time deri në atë pikë. Unë jam në gjendje të ndihem në paqe dhe të kem një ndjenjë mirëqenieje, besim dhe besim pothuajse gjatë gjithë kohës.

Me atë që më ka mësuar Kevini, kam krijuar një shëndet dinamik, energjik dhe një trup të fuqishëm atletik. Unë jam më energjik, rinor, atletik dhe më i fortë në moshën 46-vjeçare sesa në moshën 26-vjeçare. Unë dukem më i ri, ndihem më mirë dhe nuk sëmurem KURRË.

Unë kam krijuar një karrierë me qëllim dhe kontribut dhe pres të krijoj çdo ditë.

Mësimi dhe organizimi që Kejvina ka krijuar së bashku me gjithë dashurinë që ai ka derdhur në të ka ndryshuar jetën time. Kam marrë 100% përgjegjësi dhe kam gjetur drejtim dhe lumturi.

Për aq sa lexoj dhe marr informacione nga shumë burime të shkëlqyera, Kevin vazhdon të jetë një nga frymëzimet dhe shembujt më të mëdhenj nëse jo më të mëdhenjtë se si të krijoj jetën dhe njeriun që dua të jem, pavarësisht nga rrethanat.

Unë rekomandoj fuqimisht të mësosh nga Kevin dhe t’i bashkohesh GIN-it si mundësia më e madhe e disponueshme për të gjetur qëllimin e jetës, për të arritur dëshirat, për të avancuar shpirtërisht dhe për të gjetur një ndjenjë lidhjeje dhe komuniteti me shpirtra të ndritshëm të afërm.

Te uroj gjithe te mirat. Mund ta gjesh ëndrrën tënde dhe mos të jesh kurrë i njëjti.

–DK

Kjo video është i gjithë transformimi im nga ky informacion që Kevin Trudeau solli në jetën time.

Videoja e parë e vitit 2013:

https://www.youtube.com/watch?v=vZLtv-SVx6I

Kevin është engjëlli ynë mbrojtës dhe nga transformimi ynë, Kevin Trudeau është i njohur në të gjitha popullatat shqiptare në mbarë botën.

Videoja e dytë është në shqip dhe anglisht.

Është nga ngjarja në Prishtinë 2018. Ku mund të shihni Jetën tonë të Madhe. Falenderojmë Mbretin Kevin.

https://www.youtube.com/watch?v=BNoY8F5r0NM

–MT

Unë, që isha vazhdimisht i shqetësuar, tani e di që zgjidhja do të vijë në kohën e duhur. Për momentin, më duhet të gjej 4,180 € para datës 4 gusht për të blerë opsionin për të blerë makinën time. Nuk e di nga do të vijnë paratë, por e di që do të jenë atje. Para asaj kohe nuk do të kisha mundur të flija me mendimin se nuk i kisha këto para.

Faleminderit Kevin për këtë qetësi të re.

–AB

Kevin Trudeau më ka ndihmuar në shumë mënyra të ndryshme gjatë gjithë jetës sime. Librat dhe mësimet e tij më kanë udhëhequr dhe vazhdojnë të më ofrojnë qartësi dhe mençuri. E di që nuk jam i vetmi që ndihem kështu. Mezi pres rikthimin e tij. Zoti është me ty, Kevin!


–RJ

Ka vetëm 5 njerëz në jetën tuaj që vërtet ndikojnë dhe ndryshojnë mënyrën se si mendoni dhe jetoni jetën tuaj…

Për mua, Kejvina është një prej tyre. Të falënderoj, Kevin dhe Zotin që të prezantove në jetën time.

Faleminderit!

–JA

Kevin Trudeau ka ndryshuar jetën time!! Vite më parë një punonjës i vjetër la një kopje të YWIYC. E kontaktova për ta kthyer dhe ajo tha se mund të dëshiroja ta dëgjoja fillimisht. Më goditi në një mënyrë të madhe – isha ndier i dëshpëruar për gjërat në karrierën time, kisha eksploruar më parë Ligjin e Tërheqjes me “The Secret” por nuk e kisha mbajtur hapin me të dhe kisha një indeks shumë të lartë të mësimdhënies. Me kalimin e viteve, ndoshta kam dëgjuar YWIYC mbi 100 herë; ishte e vetmja gjë që do të dëgjoja në makinën time dhe vozis mjaft. I zbatova parimet e tij në shumë fusha në jetën time dhe pashë kaq shumë nga ëndrrat e mia të realizoheshin në lidhje me biznesin dhe jetën time familjare. Faleminderit, Kevin! Së dyti, kur po i afrohesha të 30-ave, pa asnjë ndryshim në dietën time ose stërvitje, pesha ime filloi të rritet. Shtova ushtrimet në rutinën time, isha i vetëdijshëm për atë që haja dhe pesha ime vazhdoi të rritej! Vërtet nuk dija çfarë të bëja dhe pasi u përpoqa në dukje “gjithçka”, fillova të mendoj se ndoshta duhet të pranoja “tipin tim trupor” si pak më të madh. Por ndërkohë, madhësia ime po më bënte të ndihesha e pasigurt në shumë mënyra. Pastaj gjeta librin e Kevinit The Weight Loa’s Cure për të cilët nuk duan të dini. E lexova kokë më kokë dhe e ndoqa dietën PAK, dhe shkova nga 155 lbs në 125 lbs, një peshë që mezi e arrita edhe në shkollë të mesme. Ndihesha aq mirë me veten time, saqë MUA NDRYSHOI PLOTËSISHT JETËN. Që atëherë i kam thënë kujtdo që mundem për librin dhe dietën dhe e di që ka ndihmuar edhe të tjerët. Pasi linda fëmijën tim të parë, nuk mund ta besoja se ruajta kaq shumë peshë dhe qëndrova në 188 lbs!! Ndaj ndërsa ndihesha e rëndë për një vit teksa ushqeja me gji, nuk u shqetësova fare. E dija që e kisha dietën time në xhepin e pasmë kur mbarova infermierinë. Meqë mbarova së fundmi, jam në mes të dietës dhe sot kam humbur 32 kilogramë deri më tani dhe do të vazhdoj ta ndjek derisa të ndihem mirë në lëkurën time përsëri. Unë as nuk mund ta imagjinoj jetën time pa parimet e YWIYC dhe/ose sekretet e ekspozuara në TWLCTDWYTKA. I detyrohem Kevinit kaq shumë mirënjohje dhe do të vazhdoj t’ia përhap fjalën dhe t’ia shpreh atë nëpërmjet eterit çdo ditë!


–KY

Mësimet e Kevinit janë vërtet transformuese!

Në vitin 2014 u takova me një ngjarje të thellë dhe që të ndryshonte jetën. Fillova të kërkoja me zell për një material trajnimi të vërtetë efektiv të zhvillimit personal, të cilin mund ta përdorja për ta kthyer atë ngjarje dhe efektet e saj. Zbulova serinë audio “Dëshira jote është komanda jote” në vitin 2015 dhe, pasi e dëgjova disa herë, mora vendimin të vazhdoj kursin e buletinit të Kevin’s Science of Personal Mastery.

Ai kurs nuk ka qenë aspak i mrekullueshëm për sa i përket rezultateve që kam mundur të krijoj në jetën time duke ndjekur mësimet, ushtrimet dhe leximin e rekomanduar. Sapo kam përfunduar mësimin 58 dhe mund të them me ndershmëri dhe integritet absolut, se tani jam një person krejtësisht tjetër, në krahasim me atë që isha kur fillova kursin. Perspektivat e mia për karrierën dhe biznesin po lulëzojnë, dhe ndërsa unë kam ndryshuar, po ashtu edhe marrëdhëniet e mia. Tani kam miqësi të mrekullueshme, të përzemërta që mbështesin reciprokisht dhe plotësojnë. Madje kam qenë në gjendje të pajtohem dhe të rivendos disa marrëdhënie nga e kaluara ime të cilat ishin prishur, diçka që nuk mund ta imagjinoja se do të ishte e mundur përpara se të ndërmarr këtë program trajnimi.

Nuk mund të flas mjaftueshëm për ndikimin pozitiv që ka pasur puna e Kejvinës në jetën time dhe nga ana tjetër, se si ai pozitivitet ka ndikuar te njerëzit përreth meje; familjen, miqtë dhe komunitetin tim. Teknikat dhe aftësitë që kam mësuar janë të paçmueshme dhe do t’i rekomandoja të gjithë materialin e trajnimit dhe audiot e Kevinit për të gjithë ata që kërkojnë të përmirësojnë jetën e tyre dhe rrethanat personale.

Faleminderit, Kevin!


–NH

“E dua për gjithçka që ka bërë për mua…”

Unë kam qenë student i Kevin Trudeau që nga viti 2011. Djali im më dha një komplet CD për Ditën e Nënës dhe që kur dëgjova “Dëshira jote është urdhri jot”, jeta ime nuk ka qenë kurrë më e njëjta.

Kam mësuar kaq shumë mësime nga Kevini, më shumë sesa mund të numëroja ndonjëherë. Unë jam një anëtar i Nivelit Vll në Rrjetin Global të Informacionit dhe kam studiuar “Kursin e Shkencës së Zotërimit Personal” një kurs mahnitës që ai ka shkruar gjatë burgut.

Nëse do të më duhej të zgjidhja 3 nga mësimet e mia të preferuara, do të zgjidhja këto edhe pse ka qindra të tjera:

Të gjithë dinë diçka për “Ligji i Tërheqjes”, por një nga mësimet më të mëdha që mësova nga Kevin është se “Ti merr atë që mendon shumicën e kohës”, Earl Nightingale,

1) (nëse dëshironi apo jo)….

Mësova “Pavarësisht nëse mendon se mundesh apo mendon se nuk mundesh, ke të drejtë”, Edsel Ford,

 2) (është të menduarit që e bën atë kështu)….

Unë nuk kam frikë nga njeriu që ka praktikuar 10,000 grushta një herë, por kam frikë nga njeriu që ka praktikuar një grusht 10,000 herë, Bruce Lee.

Është mënyra e Kevinit për të mësuar që i bën këto mësime kaq të vlefshme.

Kevin Trudeau do të thotë shumë për mua dhe për mijëra të tjerë. Unë kurrë nuk mund ta falënderoja aq sa duhet për gjithçka që ai ka kontribuar në përmirësimin e jetës sime. E dua për gjithçka që ka bërë për mua dhe për shumë të tjerë. Një nga dhuratat e tij të shumta është dhuntia e tij për të mësuar dhe shpjeguar gjëra që askush nuk mundet.

Ne kemi grupe në të gjithë botën që luten për të dhe i dërgojnë energji.

Nëse është në fuqinë tuaj, ju lutemi jepni një lirim të parakohshëm.

Përshëndetjet më të mira,


–N.K.

I jam mirënjohës Kevinit. Që kur kam lexuar librat që ai rekomandon, kam dëgjuar materialin e tij audio. Mendimi ka ndryshuar plotësisht. Më vjen keq që nuk i njoha më parë mësimet e tij.


–P.B.

Ju keni qenë shkëndija për të gjitha këto takime. Nëpërmjet shpirtit tuaj, e gjithë kjo mund të ndodhë. Stërvitja më hap sytë gjithnjë e më shumë dhe mund të shoh sesi pjesët e enigmës bien gradualisht në vendin e duhur. Vizioni është i madh dhe mendoj se ka të bëjë vetëm me shpëtimin dhe ruajtjen e njerëzimit. Mezi presim t’ju njohim. Shume dashuri,


–L.A.

Faleminderit për dhuratën tuaj për të prekur dhe ndihmuar në tokë, që flisni me fjalë të qarta të Perëndisë. Faleminderit për forcën tuaj të mrekullueshme dhe për ndriçimin kaq të rrallë të rrugës për shpirtrat në planetin tokë.


–V.W.

Që kur dëgjova mësimet tuaja, biznesi im në MLM ka ardhur duke u rritur, jam i fejuar me një skenarist të suksesshëm dhe shumica e detyrimeve të mia janë paguar plotësisht. Nuk mund t’ju falënderoj sa duhet për mësimet tuaja të ndershme!!!


–B.N.

Me të vërtetë mezi pres të të shtrëngoj dorën, të të shikoj në sy dhe të të falënderoj që më frymëzove, më motivove, më argëtove, më edukove dhe më kujtove se shumë më tepër është e mundur në këtë jetë.


–J.J.

Faleminderit që më ndryshove Mua dhe më lejove t’i shpëtoj jetën djalit tim kur ai ishte në një moment të ulët të jetës së tij dhe e ndihmove atë të bëhet një person produktiv dhe i lumtur. Shume dashuri,

–E.C

Unë kam një kujtesë të shkëlqyer që nga Mega Memory dhe nuk mund të mendoj për ndonjë aspekt në jetën time që nuk është përmirësuar nga librat, produktet, informacionet, rekomandimet tuaja, etj. Kulmi është se Kursi i Shkencës së Zotërimit Personal është një nënvlerësim. Dua të them, nuk është vetëm një kurs. Është përvoja më transformuese që dikush mund të kalojë. Faleminderit që ishit në udhëtim me ne. dashuri,


–J.

Çdo ditë kam një mirënjohje të thellë brenda meje, e cila shkaktohet nga aksesi në sistemin e GIN-Club. Unë jam 100% i vetëdijshëm se kjo mundësi është e disponueshme për ne dhe për të gjithë njerëzit e tjerë vetëm për shkak të shërbimit tuaj të dashur ndaj njerëzimit. Shërbimi juaj ka ndryshuar jetën e shumë njerëzve dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë në të ardhmen.


–P.K.

Ju keni qenë një frymëzim i tillë për mua gjatë disa viteve të fundit dhe unë ju vlerësoj ju dhe gjithçka që përfaqësoni. Mezi pres të të shoh pasi të lirohesh.


–J.J.

CD-të i dëgjoj pothuajse çdo natë dhe jeta ime është transformuar në shumë mënyra. I prita në një kohë kur kisha shumë nevojë për një rrugë për të ndjekur dhe kam qenë në rrugëtim me rezultate të lumtura.

–K.R.

Librat tuaj kanë ndikuar në jetën time në një mënyrë shumë pozitive. Unë gëzoj shëndetin e madh që bëj sepse lexova librat tuaj të hershëm dhe zbatova njohuritë.

–G. C.

Ju jeni një burrë me shumë kapele! Mund të shkruaj shumë faqe falënderimi, por do ta mbaj të thjeshtë dhe do të them Faleminderit për gjithçka!


–C.W.

Unë jam një fans i juaji për më shumë se 15 vjet. Unë kam shumicën e librave tuaj dhe CD-të e YWIYC. Kam mësuar shumë nga ju. Faleminderit!


–K.E.

Unë kam shumë mirënjohje pasi kam lexuar kursin e shkencës së zotërimit personal. Ajo që bëni ka vlerë të madhe dhe funksionon! Sot jam i lirë dhe jetoj ëndrrat e mia sepse një ditë, një burrë e pagoi çmimin. Faleminderit që jeni ai njeri KT. Ju me të vërtetë ndikoni pozitivisht në gjithë jetën time.

–M.G.

Mezi pres të të shoh së shpejti Kevin në krye të botës për të vazhduar udhëtimin.


–M.A.

Këto CD më kanë ndihmuar të krijoj një mendje të re. Unë nuk jam më viktimë e rrethanave, por më tepër krijuese e tyre. Ti ke qenë një bekim për jetën time.

–S.B.

Më ke sjellë kaq shumë copëza ari dhe më ke sjellë në një komunitet kërkuesish të së vërtetës që kisha kërkuar. Faleminderit!!

–J.L.

Unë jam thellësisht, thellësisht dhe absolutisht mirënjohës për ju! Ju jeni një frymëzim i tillë dhe më keni ndriçuar për tema të panumërta, përmes materialit dhe energjisë suaj.


–J.J.

Po e shkruaj këtë letër për t’ju falënderuar për atë që po bëni për njerëzimin, jam shumë mirënjohës për gjithçka që po bëni dhe që më shpëtoni jetën.

–B.G.

Faleminderit përsëri dhe përsëri për gjithçka që bëni dhe vizionin tuaj. Mezi pres faqen tjetër të përpjekjeve tuaja për të çliruar njerëzimin!

–B.C.

Faleminderit për udhëzimin, mentorimin, miqësinë dhe dashurinë tuaj.


–S.S.

Kjo vjen nga zemra ime, e cila është thellësisht mirënjohëse, mirënjohëse dhe mirënjohëse për gjithçka që keni menduar për familjen tonë! Bekimet për ju!

–M.M.

Kursi i Shkencës së Zotërimit Personal është personal. Është Çelësi. Po i ndjej lëshimet. Jam më i qetë, qetësi, gjendje euforike, mirëkuptim por më e rëndësishmja më pëlqen vetja. Faleminderit!!

–L.A

Përvojat e jetës që kam pasur më kanë ofruar rritjen më personale dhe të thellë! Faleminderit Kevin!


–J.H.

Faleminderit që më hapët sytë për një mënyrë jetese “natyrore”. Mençuria juaj e përditshme dhe fjalët inkurajuese e pasurojnë vërtet jetën time.

–M.V.

Do të doja edhe një herë t’ju falënderoja për rolin kryesor që keni luajtur dhe vazhdoni të luani në rritjen time. Faleminderit!


–D.K.

Falënderoj Zotin që ju dha mençurinë që bëri dhe ju falënderoj nga thellësia e zemrës që ndani njohuritë tuaja me botën.


–R.T.

Dua t’ju falënderoj për punën, audiot dhe GIN-in tuaj. Më ka ndryshuar jetën!


–B. H.

Asnjë fjalë nuk mund të shprehë se sa shumë e vlerësoj mënyrën se si praktikoni atë që predikoni. Faleminderit që jeni frymëzim për mua dhe ndani mençurinë tuaj.


–C. B.

Faleminderit për shumë trajnime dhe frymëzim ndër vite. Përpjekjet tuaja kanë ndryshuar rrjedhën e jetës sime.


–D. K.

Thjesht doja t’ju falënderoja që jeni kujdesur aq shumë për të gjithë ne këtu në tokë, që ndatë njohuritë tuaja për gjithçka që po ndodh. Kura natyrale, më ndryshuan jetën! Faleminderit!


–M.S.

Faleminderit për publikimet tuaja dhe për gjithçka që po bëni. Ti je nje i rralle!!


–C.R.

Për shkak të librave dhe mendimeve të tua, më shpëtove jetën. Jeta ime është e lumtur dhe e suksesshme tani. Faleminderit!


–J.T.

Për shkak të librave dhe mendimeve të tua, më shpëtove jetën. Jeta ime është e lumtur dhe e suksesshme tani. Faleminderit!


–J.T.

Libri juaj Cures Natyral më shpëtoi jetën. Gjithçka u kthye për mua. Faleminderit!


–S. G.

Unë ju vlerësoj ju dhe mësimet tuaja që ato kanë ndikuar në jetën time në të gjitha mënyrat e duhura duke më bërë të sigurt dhe duke më ndihmuar të ndihem mirë. Faleminderit!


–L.H.

Faleminderit për gjithë ndihmën dhe kontributin që keni dhënë, duke bërë ende dhe duke ndryshuar jetën e njerëzve në një mënyrë pozitive dhe fuqizuese. Duhet shumë guxim, përkushtim, entuziazëm, disiplinë, kohë dhe punë e palodhur.


–G. B.

Dikur jam dorështrënguar dhe ndihem shpesh i munguar, por me kalimin e viteve dhe nga marrja e Kursit të Shkencës së Mjeshtërisë Personale, jam larguar nga kjo dhe jam larguar nga një hapësirë e ndjenjës së bollshme dhe bujare. Prandaj faleminderit që i rekomandon ato libra!


–C.

Unë jam shumë mirënjohës për këto mësime. Ju lutemi, kaloni mirënjohjen time Kevinit. Thjesht po mendoja se sa shumë ka ndryshuar jeta ime që kur fillova të dëgjoja mësimet e Kevinit. Më ka pëlqyer të lexoj dhe të praktikoj informacionin nga librat “Natyrore Cures” dhe orë të panumërta duke dëgjuar audiot e tij. Unë jam vërtet i shëndetshëm tani për shkak të gjërave që përmirësojnë jetën që kam mësuar dhe zbatuar që kur u vetëdijësova. Isha mbipeshë, jo e shëndetshme dhe e pakënaqur. Ndihem mirë tani. Sikur po plakem në të kundërt në disa aspekte.

Bekime të ndritshme


–LS

I dashur Kevin,

Vërtet nuk di si ta përshkruaj. Diçka ka ndodhur në mua për të cilën, besoj se është ajo për të cilën flasin filmat, këngët dhe njerëzit, por vetëm disa prej nesh e arrijnë ndonjëherë. Ndjej se po kaloja nëpër murin e zjarrit në të njëjtën kohë që po kalonit ju. kur mora emailin tuaj në lidhje me të, sapo dola prej tij disa ditë më parë. Ky vend, kjo ndjenjë është thjesht aq e bukur sa dhemb (nëse e dini se çfarë dua të them).

Dua t’ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen, mentorimin dhe miqësinë tuaj. Rekomandimi juaj i Dr. Malcolm dhe veçanërisht libri “shpirti i palidhur” më kanë sjellë në një vend që është thjesht një gëzim në jetë. Tani jam i vetëdijshëm se unë jam vëzhguesi. Kanë kaluar disa javë që vërej se nuk jam më i identifikuar me atë zërin e vogël që na flet. Tani po veproj (ndihem) thjesht për ndjenjën dhe jo për mendimin. Është thjesht e mahnitshme.

U ktheva me gruan time (është vërtet një histori e gjatë dhe më e bukur ndonjëherë). Mjafton të them, ajo është gjëja më e mirë që ka ndodhur ndonjëherë në jetën time. Sinqerisht nuk mund ta kuptoj pse ajo më do kaq shumë, por ajo ishte në gjendje të thyente dhe të copëtonte egon time në mijëra copa, të shtrihej në cepat e zemrës sime që as nuk e dija se ekzistonin dhe të hapte një derdhje. dashuri e pakushtëzuar që fshihej brenda meje për shkak të gjërave që i vëzhgoj dhe i mbaj si të miat kur isha vetëm një fëmijë i vogël me prindërit e mi. Nuk ishte as e imja bagazhi që mbaja, ishte i prindërve të mi.

Pasi babai vdiq, diçka prej tij vdiq në mua, një barrë që mbaja. Dhe gruaja ime përfundoi duke varrosur një version timin të vjetër të vjetëruar/të rëndë/të ngathët që nuk po e përjetonte dashurinë në maksimum. Unë u rilinda fjalë për fjalë për shkak të dashurisë për ty, gruan time, veten time dhe vetë jetën. Është vërtet e vështirë të shpjegohet pasi nuk kam dëgjuar kurrë më parë për këtë. Çfarë mund të të them miku im, jam jashtëzakonisht i bekuar që të kam në jetën time.

Ju dërgoj gjithë dashurinë time dhe të gjitha të mirat!

Shoku yt,

-HR

Përshëndetje Kevin,

Unë jam një kandidat i Nivelit 7 në GIN. Unë jam një tifoz i madh i gazetave. Aktualisht jam në mësimin 39. Mësimet e “Rregullit të Artë” më duken shumë më të vështira nga sa mendoja se do të ishin. Unë gjithashtu kam përjetuar shumë emocione që kanë ardhur këto muajt e fundit, por jam i sigurt se gjithçka është në dobinë time. Mezi pres t’i bëj të gjitha. Bërja e mësimeve ndihet shumë “e drejtë” për mua. Ndihem i tërhequr për t’i bërë ato. Unë jam gjithmonë i habitur kur kthehem për të rilexuar mësimet e kaluara në një njësi të re kohore për të zbuluar se çfarë thatë se do të ndodhte, ka ndodhur në të vërtetë.

Unë jam shumë mirënjohës për ju dhe për gjithçka që keni bërë për ne. Mezi pres të të takoj personalisht. Faleminderit për gjithçka!

Sinqerisht,


–CT

Kevin,

Ju jeni një frymëzim i vërtetë. Kam lexuar librat tuaj dhe kam shijuar shumë nga audiot tuaja. Unë shpesh u them njerëzve nëse ju pëlqen apo jo KT, mesazhi që ai ndan është pozitiv dhe i vërtetë. A nuk është kjo ajo që dëshiron bota?

Kevin, faleminderit për gjithçka që bën. Duke ardhur nga një organizatë në të kaluarën ku më mashtruan dhe më përdorën për aftësitë e mia, ishin audiot tuaja që më mësuan të falja veten dhe të tjerët. Ishin audiot tuaja që më mësuan se kisha nevojë për atë përvojë të veçantë në jetën time për të ecur përpara. Në fund të fundit, ne të gjithë jemi si qenie Zoti, duke ndarë një përvojë njerëzore. Gjërat e mëdha që do të arrini në vitet e ardhshme do të jenë tronditëse. Nëse ka ndonjë gjë që mund të bëj për t’ju ndihmuar, ju lutem më njoftoni. Je i dashur, i munguar dhe një vëlla për të gjithë ne.

Shoku yt,


–RJ (USA)

I dashur Kevin,

U njoha me Your Wish Is Your command kur isha 18 vjeç, pas një ngjarjeje të madhe në shtëpi, miqtë e mi dhe unë bëmë bashkë për një kompani marketingu në rrjet… Më kujtohet se dëgjova 1st Basic “Kë dëgjoni? Dhe në atë moment e kuptova se kisha diçka të veçantë. 7 vjet më vonë dhe e gjej veten të etur dhe të emocionuar për të mësuar pak më shumë nga bazat! Sepse një grusht, është një grusht!  

Nuk po e shkruaj këtë vetëm për të folur për veten time, por për të falenderuar personalisht Kevin. Nga fundi i zemrës sime. Faleminderit për kujdesin e mjaftueshëm për të ndarë këtë njohuri me ata që e shohin vlerën e saj të pamasë. 

Prindërit e mi njihnin vetëm çekun e pagesës dhe unë kurrë nuk pashë më shumë se 2500 dollarë në muaj. TANI Unë jam duke drejtuar aktualisht Agjencinë time të Medias të quajtur Clientele Creators, duke sjellë në shtëpi 15 mijë dollarë në muaj. Tani & VETËM TANI ndjej se po bëhem një student i përsosur 10/10 në indeksin e aftësisë mësimore. I them të gjitha këto sepse ju keni qenë mësuesi im #1 me jetën sigurisht. Energjia në të gjitha gjërat dhe të gjithë duke qenë Mësuesi më i Madh. Jo vetëm një Mësues, por edhe ti je miku im. 

Ato netë të ashpra vetëm ulur në buzë të divanit (krevati im në atë kohë) me dëshirën tënde është komanda jote që luan në telefonin tim, miku im Kevin Trudeau, Rooting for me. Tani unë jam duke nxitur për ty Kevin! Për lirinë tuaj nga burgu fizik, që zemra juaj të përmbushet me të gjitha dëshirat tuaja. Faleminderit, mezi pres të jem në të njëjtën tryezë me ju në të ardhmen e afërt. Unë do të vazhdoj të vendos para në librat tuaj!

Shoku yt,
–AR

Përshëndetje Kevin.

Unë dhe ti nuk jemi takuar asnjëherë, as nuk kam qenë fizikisht në praninë tënde, por dua t’ju them se jeni një anëtar i dashur i familjes sime. Ndoshta nuk ka kaluar asnjë ditë në 7 vitet e fundit që unë dhe gruaja ime të mos kemi përmendur emrin tuaj ose të mos kemi përmendur diçka që keni thënë. Një ditë do të të shtrëngoj dorën, do të të përqafoj dhe do të falenderoj për gjithçka që ke bërë për mua.

Unë imagjinoj se keni marrë qindra apo mijëra letra nga njerëz që duan t’ju tregojnë historinë e tyre. Unë dua t’ju them timen nga mirënjohja e pastër ndaj jush. Ndjehem sikur kam ardhur një milion milje larg vendit ku isha, megjithatë, ky është vetëm fillimi për mua.

Unë dhe gruaja ime po rrisim me kënaqësi 2 biznese dhe 4 fëmijë të vegjël me mësimet tuaja dhe kemi arritur pikën e pakthimit. Ne nuk kemi zgjidhje tjetër veçse të besojmë se ne krijojmë realitetin tonë dhe duhet të vazhdojmë të marrim përgjegjësi mbi veten tonë.

Kam dëgjuar YWIYC për rreth 5 vjet ndërsa punoja me kohë të pjesshme si shofer kamioni. Kur lindi djali ynë i parë, vendosëm që të qëndroja në shtëpi me të, kështu që lashë punën time dhe u zotova se nuk do të merrja kurrë një tjetër. Kam vënë një synim për të përdorur kohën time, duke u fokusuar në kthimin e kreativitetit dhe imagjinatës sime. Ndjeva se vitet e punës në botën e ‘të rriturve’ e kishin pakësuar atë. Brenda atyre dy viteve të para, unë isha në gjendje të shfaqja punën e pavarur si inxhinier profesionist audio që ishte ëndrra ime e përjetshme. Kjo punë më mësoi se si të krijoj sisteme dhe të disiplinohem. 

Gjatë kësaj kohe, gjyshja e gruas sime do të sugjeronte që të hapnim një shtëpi për të moshuarit, por ne nuk menduam asgjë për këtë derisa një ditë ne e hulumtuam idenë dhe kuptuam se mund të krijonim diçka vërtet të veçantë që nuk ofrohej askund tjetër. Kështu që ne morëm vendimin për ta bërë atë dhe filluam procesin. Arritëm deri në pikën ku gjithçka që duhej të bënim tani ishte të prisnim që shteti të miratonte licencën tonë.

Gjatë asaj kohe hasa në kursin e suksesit të Masterit dhe e dëgjova dhe studiova atë në mënyrë fetare. Ndërsa gruaja ime ishte në punë, unë ulesha në park me fëmijët e mi çdo ditë me kufje dhe një bllok shënimesh dhe i transkriptoja ato. E bëra këtë për një vit para se më në fund të merrnim licencat dhe unë dola nga modaliteti studentor dhe hyra në lojë.

Natën e parë të hapjes, ju betohem se duhet të kem prekur sekuencën bazë TFT njëqind herë derisa më zuri gjumi nga lodhja. Mendova se sapo kisha shkatërruar sigurinë e familjes sime dhe shenjtërinë e shtëpisë sime duke sjellë banorin tonë të parë Doug (i cili ishte një i pastrehë i varur nga droga me Dementia) dhe që, meqë ra fjala, ishte më i madh dhe më i keq se unë. Ne kishim 2 djem të vegjël dhe djalin tonë të tretë (i cili ishte vetëm disa muajsh) duke fjetur në dhomën tjetër. Nuk kisha qenë kurrë kaq i tmerruar! Doja të hiqja dorë. U ndjeva si idiot dhe më vinte turp që na e bëra këtë. Ishte të nesërmen që mora një vendim. Vendosa se do të bëja gjithçka që duhej për ta rritur këtë biznes deri në pikën ku të punësoja staf dhe të na largoja. Ne nuk e shihnim më atë si shtëpinë tonë edhe pse jetuam atje për 9 vitet e fundit dhe shtëpia lindi të gjithë fëmijët tanë atje. Një javë më vonë ne të katër u zhvendosëm në garazh për të rifituar hapësirën tonë dhe për të liruar një dhomë gjumi për të sjellë më shumë banorë/të ardhura. Ne morëm vetëm gjërat që na duheshin (për të jetuar dhe drejtuar biznesin) në garazh dhe sakrifikuam pjesën tjetër. Gruaja ime u tërhoq nga puna e saj e përditshme dhe unë ndalova të bëja punë të pavarur. Ishte një kohë e frikshme por edhe emocionuese. Kur u frikësova, iu drejtova audios dhe studiova më shumë. Kur isha i paqartë ose nuk ndihesha mirë, bëja pastrues dhe agjërime. E rrita aftësinë time për mësimdhënie dhe i kapërceva blloqet dhe programet. Ishte një kohë e kontrastit dhe rritjes së mahnitshme. Marrëdhënia ime me gruan time ishte tashmë e fortë (nga “përvojat” e mëparshme, por kjo na katapultoi në një nivel tjetër. Ne vareshim nga njëri-tjetri për forcë dhe qartësi. Ne kishim njohje të reja të vazhdueshme të materialit dhe folëm për të pothuajse gjatë gjithë ditës.

Ne kujdeseshim me radhë për banorët dhe kryenim detyrat e biznesit. Ishte një përgjegjësi 24/7. Jetonim në kontrast të vazhdueshëm që na lejonte të përqendroheshim gjithmonë në atë që dëshironim. Nga askund gruaja ime mësoi se ishte përsëri shtatzënë! Ndërsa barku rritej, u krijua realiteti se ne nuk kemi më sigurim dhe një shtëpi për të lindur. Ajo nuk pranoi të lindte në një garazh, kështu që ne filluam të kërkonim një shtëpi. Një muaj më vonë gruaja dhe fëmijët e mi u shpërngulën, ndërsa unë qëndrova prapa për të punuar/drejtuar biznesin. Nuk ishim ndarë kurrë kështu më parë. Ajo ishte shtatzënë me 2 djem të vegjël, një djalë dhe tani duhej të kujdesej vetë për ta. Ajo gjithashtu kishte biznesin e saj si hipnoterapiste.

Kam punuar gjatë gjithë ditës me synimin për të mësuar çdo aspekt të biznesit tim duke krijuar dhe përmirësuar sistemet. Unë e bëra këtë 24/7 për muaj të tërë. Natën studioja librat nga lista juaj. Një natë ndërsa lexoja Ligjin e suksesit, papritmas pata një epifani që më zbuloi se qëllimi im kryesor aktual nuk ishte vendosur. Kështu u hodha nga krevati dhe fillova të bëja disa matematikë dhe arrita, për herë të parë, me një qëllim kryesor që ndihej absolutisht i mahnitshëm dhe i besueshëm. Ëndrra ime ishte të jetoja në shtëpi dhe të isha me familjen time me kohë të plotë dhe shuma e dollarit që nevojitej për të arritur këtë ishte qëllimi im i ri kryesor. E shkrova atë në një formulë të thjeshtë që kapte atë që doja, pse e doja, Sa më duhej ta merrja dhe një plan bazë për atë që do të bëja për ta arritur atë, si dhe hapin tim të ardhshëm. Më pas thirra gruan time për t’i thënë lajmin e mirë.

Të nesërmen gjithçka ndryshoi. Ajo mori një telefonatë nga një koleg i vjetër i cili mori një pozicion të ri në një spital aty pranë dhe kishte 2 banorë që donte të na referonte (në këtë moment Doug kishte kaluar kështu që ne kishim vetëm një banore (Ann një kaugirl nga Anglia), një negative fluksin e parave dhe në thelb drejtimin e biznesit me kursimet tona) kështu që unë mora masa masive dhe të menjëhershme dhe i vlerësova ato. Doli se ata ishin dy pacientët “më të vështirë për t’u vendosur” të spitalit që asnjë shtëpi tjetër nuk donte. Ne nuk e dinim këtë në atë kohë, por fjalët u përhapën nëpër spitalet aty pranë që ishin ata që morën Doug (banorin tonë të parë). E shihni, Doug ishte një pacient “i vështirë për t’u vendosur” i cili qëndroi në spital për më shumë se një vit përpara se ta pranonim. Asnjë shtëpi tjetër nuk do ta merrte. Hajde ta marrësh vesh, kolegu i gruas po u thoshte të gjithëve se me të kemi bërë mrekulli. Ai humbi mbi 50 kilogramë.. Qëndrimi i tij u përmirësua dhe ai ishte i lumtur që ishte me ne. Ajo gjë që përmenda më herët se si ne besojmë se mund të krijojmë diçka të veçantë që nuk po bëhet askund tjetër është në të vërtetë vetëm ne duke përdorur atë që kemi mësuar në librin tuaj të kurave natyrale dhe YWIYC etj.

Kështu që unë dhe gruaja ime patëm një diskutim shumë të kthjellët nëse do t’i merrnim këta dy pacientë. Pasi mësuam se ky spital na mbante në konsideratë të lartë, papritur u ndjemë të fuqizuar dhe besimi ynë u ngrit në qiell, kështu që vendosëm që do të specializonim për të bërë “të pamundurën” dhe pranuam pacientët.

Duke përdorur statusin e tyre “të vështirë për t’u vendosur” si levë, ne ishim në gjendje të negocionim tarifa të pabesueshme. Një javë më vonë spitali na dërgoi një banore tjetër. Ne pranuam dhe hamendësojmë se çfarë… qëllimi im kryesor u arrit. U transferova në shtëpi dhe u ribashkova me gruan time, 3 djemtë dhe vajzën tonë të re.

Sot pothuajse dy vjet që nga hapja, ne jemi shpërngulur plotësisht dhe e kemi atë vend të plotësuar me personel dhe të zënë. Ne e kemi shndërruar edhe garazhin (në të cilin jetojmë) në një dhomë gjumi tjetër për të sjellë më shumë të ardhura. Gjithçka është shumë më e lehtë tani, por jo pa sfida. Ne shikojmë prapa në atë natë të parë dhe qeshim, por nuk do ta harrojmë kurrë! Ne po punojmë gjithashtu në hapjen e objektit tonë të dytë dhe ta bëjmë atë përsëri. E çmendur ah! 

Duke pasur gruan time në ekipin tim, dhe ato audio janë ato që më ndihmuan të kaloj të gjitha ndërprerjet dhe bombat bërthamore që shpërthejnë. Në dy vitet e fundit kemi kapërcyer më shumë se të gjitha të mëparshmet. Dhe tani e di që pavarësisht se çfarë “gjigantësh” të rinj më shfaqen në kokë, asgjë nuk mund ta heqë atë faktin që u përballa me Goliathin dhe fitova. Unë kam një forcë dhe guxim që nuk e kam njohur kurrë dhe mund ta shoh/ndjej qartë kur të tjerët nuk e kanë. Kjo aftësi më ndihmon kur kam të bëj me njerëzit.

Madhësia e ëndrrës sime dhe besimi se mund ta bëj po rritet në mënyrë eksponenciale çdo ditë dhe unë jam shumë mirënjohës për ju për këtë. Gjithmonë e kam ditur se kam qenë i aftë për madhështi edhe pse jam sjellë si humbës. Gruaja ime duhet ta ketë parë fituesin që unë do të isha një ditë. Në fakt e takova pasi aplikova një nga teknikat e përmendura në filmin “The Secret”, por do ta ruaj atë histori për një herë tjetër.

Mund të shkruaja edhe 50 faqe të tjera, por dua ta mbyll duke thënë faleminderit, faleminderit, faleminderit! Faleminderit për Mega Memory. Faleminderit për YWIYC. Faleminderit për Kursin e Mjeshtërisë së Suksesit. Faleminderit për Kursin e Zotërimit Personal. Faleminderit për sekretet informative të zbuluara. Faleminderit për GIN. Faleminderit për emisionin tuaj në radio. Faleminderit për kurat natyrale për të cilat ata nuk duan të dini (libri i parë që kam lexuar dhe përfunduar si i rritur) Faleminderit për të gjitha gjërat e shkëlqyera që kam për të marrë dhe për t’u bërë si rezultat i punës suaj. 

Faleminderit, faleminderit, faleminderit!


–CF (SHBA)

Zoti Trudeau,

Mora klasën tënde që ishe i sjellshëm ta vendose. Kështu që pasi arrita atje ku doja të arrija, doja t’ju jap disa komente. Nëse ju kujtohet, ju përmenda pasi provova disa nga teknikat tuaja, kisha një zgjidhje kundër shtetit. Vazhdova të punoja me vetëdije përmes hapave që ju dhatë dhe fituam atë kostum, që ka qenë një bekim. Ishte një mjet për të arritur një qëllim që nuk duhej ta kuptoja, ishte siguruar.

Gjithashtu sa herë që bëja vizualizimet, gjithmonë kisha fotografuar një Jeep Wrangler. Fotografia ishte gjithmonë nga pikëpamja ime në sediljen e shoferit. Pothuajse menjëherë pasi u ktheva te babai im, vëllai im erdhi me Jeep Wrangler-in e tij që kishte blerë, dhe natyrisht, më duhej të përmbushja vizionin dhe ta drejtoja atë. 

Pra, supozoj se thjesht doja t’ju bëja të ditur se më vjen vërtet keq që keni kaluar atë që keni, pasi kam bërë disa kërkime, besoj se ju është bërë keq, megjithëse sipas fjalëve të Ralph Waldo Emerson, gjithmonë ekziston një palë e tretë në çdo transaksion dhe askujt nuk mund t’i mungojë vërtet ajo që po vjen. Siç keni thënë më parë se gjërat do të funksionojnë për të përfituar, thjesht duhet pak kohë për të parë se si.

Mësimet tuaja më kanë ndihmuar të forcoj disa zakone mendore nënndërgjegjeshëm që po më ndihmojnë të jem personi që dua dhe dua të jem. Tani, jam në një punë që në fakt më pëlqen të zgjohem në mëngjes dhe të shkoj, jam i shëndetshëm dhe i përulur, duke bërë gjërat që djemtë e tjerë janë shumë të mirë për t’i bërë, dhe kjo po më zë vendin. Në më pak se tre muaj, unë kam arritur më shumë se sa kam pasur në një dekadë bredhjeje të mëparshme të pamend. Doja të them faleminderit. Ju keni bërë një ndryshim. Ju lutemi mbani kontakte dhe mos ngurroni të shkruani. Unë sigurisht që do të kënaqem me korrespondencën.

~ F